Elke stem telt: verkiezingscampagne Het Hogeland van start bij Ontwikkelplein

17 februari 2026

Bij Ontwikkelplein Het Hogeland is de verkiezingscampagne officieel van start gegaan.

Met workshops en uitleg in begrijpelijke taal zorgden de acht deelnemende partijen ervoor dat ook inwoners voor wie stemmen spannend of moeilijk kan zijn, de kans kregen om goed voorbereid hun stem uit te brengen.

Extra aandacht voor meedoen en stemmen
Bij Ontwikkelplein Het Hogeland zijn drie workshops ‘Stem jij ook?’ gegeven aan inwoners die hier werken of een leerwerkplek hebben. Tijdens de workshops kregen deelnemers uitleg over hoe de gemeente werkt, waarom stemmen belangrijk is en hoe zij kunnen bepalen op wie zij willen stemmen. Ook gingen zij actief aan de slag. Zo deden zij een quiz en gingen zij in gesprek met (kandidaat) raadsleden over wat goed gaat in de gemeente en wat beter kan.

Vertrouwen in eigen kunnen
Aansluitend werd het stemmen geoefend: deelnemers kregen een oefenstembiljet en mochten, nadat zij hun legitimatie hadden getoond, stemmen in een fictief stemhokje. Op deze manier deden zij niet alleen kennis op, maar kregen zij ook meer vertrouwen in hun eigen kunnen. In totaal namen maar liefst 90 mensen deel aan de workshops. De workshops werden verzorgd door ProDemos, in samenwerking met de griffie van de gemeente Het Hogeland.

Nieuwe animatie: wat doet de gemeente­raad
De deelnemers aan de workshops kregen bovendien een primeur: zij mochten als eerste de nieuwe animatie bekijken die de griffie van Het Hogeland heeft laten maken door Frissekom uit Winsum. In duidelijke en begrijpelijke taal wordt uitgelegd wat de gemeente­raad doet. Inmiddels staat de animatie ook op de website van de gemeente­raad en de social media kanalen van de raad.

Meer activi­teiten in aanloop naar 18 maart
De aftrap met de workshops en animatie was het begin van de verkiezingscampagne. In de komende periode volgen meer activi­teiten, zoals een pizza-avond met jongeren, een online stemhulp en een verkiezingsdebat. Jongeren die voor het eerst mogen stemmen, krijgen binnenkort een oproep om door de burgemeester te worden opgehaald met een partybus om samen naar het stembureau te gaan. Alle informatie over de gemeente­raadsverkiezingen en bijbehorende activi­teiten is te vinden op: hethogeland.nl/verkiezingen.

Inwoners bij sessie Stem jjj ook